Idősek adventi találkozója - 2008

Hagyományunkhoz híven karitász csoportunk idén is megrendezte december 17-én ünnepváró adventi összejövetelét a plébánia közösségi házában. A kellemetlen esős idő ellenére sokan elfogadták meghívásunkat, a nagy terem megtelt vendégekkel.
Szegőné Nyakas Eszter az Alapítvány titkára üdvözlő szavai után megkezdődött a műsor, melyet Kondor Tamás középiskolás egy csodálatos verssel vezetett be. Utána a Garay János gimnázium diákjai mutattak be egy igen színvonalas összeállítást a karácsonyról. Vers, próza, ének. A "Csendes éj"-t együtt énekelték a vendégekkel. A megható percekben könnyek csillantak meg a szemekben. Ezután Kirsch János diakónus tartott elmélkedést az adventről, a karácsonyról és a szeretetről. Végül egy Fekete Isrván novellát olvasott fel mély átérzéssel.
A lelki-szellemi táplálék után következett a szépen megterített asztalok mellett az agape. A finomságokat csoportunk tagjai készítették, de még a vendégek közül is sokan kedveskedtek saját készítésű süteménnyel.
Szeretetteljes hangulatban, kellemes beszélgetéssel folytatódott a dálután.
Búcsúzóul minden meghívott vendég egy kis ajándékcsomagot kapott.
Úgy éreztük, hogy azonosulhatunk a költő szavaival:

..."A kis Jézuska itt van a közelben,
Legyünk hát jobbak, s higgyünk rendületlen,
S ne csak így decemberben."

Juhász Gyula: Karácsony felé