Adventi találkozó - 2012

Szeressétek az öregeket
Advent a lélekben fiatalokkal

„Szeressétek az öregeket.
A reszkető kezű ősz apákat,
A hajlott hátú jó anyákat.
A ráncos és eres kezeket.
Az elszürkült, sápadt szemeket...”

Bacsmai László plébános ezzel a verssel köszöntötte mindazokat a lélekben fiatal, bár éveik számát tekintve már sokat megélt vendégeket, akik elfogadták a Szent Erzsébet Katolikus Karitasz meghívását és részt vettek az idei adventi ünnepségen. A költőnek a plébános által közvetített soraira rímeltek Csík Attilánénak, a Karitász munkatársának szavai. Mi a szívünket is beleadtuk – mondta. Mint Karácsony előtt évek óta, idén is a szívüket is beleadva szervezték meg a város idős, sok esetben egyedülálló, esetenként magányos nyugdíjasai számára az összejövetelt. A belvárosi plébánia vonzásában élőkön kívül itt voltak az alsóvárosi és az újvárosi katolikus egyesületek tagjai is, hogy jó társaságban töltsék az estét. A katolikus óvoda apróságai Borbás Vendelné közreműködésével adventi énekekkel kedveskedtek, a katolikus iskola diákjai pedig Mayer Józsefné vezetésével betlehemest adtak elő.
Az estnek így, szereplőként, a nagyon fiatal korosztályból is voltak résztvevői, akik elsősorban ajándékot adtak azzal, hogy megtanulták és könnyet-mosolyt csalva az arcokra, előadták a műsort. De kaptak is a fiatalok: a kis ajándékon felül egyéb útravalót , hiszen a költő a jövő nemzedékét is inti versében:

„...mert ti lesztek majd az öregek.
S mindazt, mit nekik tettetek,
Azt adják nektek a gyerekek.
Azért előre intelek titeket,
Szeressétek az öregeket”